Jak nastavit a zapojit wifi router TP-Link TL-WR841ND

Nastavení routeru TP-LINK TL-WR841ND není složité a zvládne jej i méně zdatný uživatel počítače. Pokud máte modem od UPC, pak i to, jak jej propojit, se zde dočtete.

Foto návod k obsluze a manuál v jednom.

Zapojení a připojení wifi routeru do modemu

Protože používám internet od UPC, popíšu jak zapojit wi-fi router právě v tomto konkrétním případě.

Ethernetový kabel (žlutý) z modemu Cisco EPC3208 zapojíte do zdířky WAN na zadní straně routeru TP-Link TL-WR841 ND.

modem cisco epc3208

router tp-link tl-wr841nd zapojení

Druhý kabel (šedý) zapojíte do portu 1-4 a jeho druhý konec do síťové karty u počítače nebo notebooku.

Tím by byla první část zapojení hotova.

Na fotce výše je vidět i tlačítko, kterým modem zapnete (vlevo vedle napájení), vpravo vedle žlutého kabelu je přepínač na vypnutí/zapnutí wifi a vedle něj tlačítko pro reset modemu do továrního nastavení (to je třeba držet cca 10s pokud chcete router resetovat).

Nastavení, instalace a konfigurace routeru v počítači

Jak zjistím ip adresu routeru

Abyste věděli, jak se dostat do nastavení routeru tp-link tl-wr841nd, podívejte se na spodní stranu tohoto routeru, kde najdete jak adresu, kterou zadáte do internetového prohlížeče, ale také přístupové jméno a heslo.

router tp-link tl-wr841nd

Jak se připojit na router

Adresa je http://tplinklogin.net

 • Přístupové jméno je admin
 • Heslo je admin

router nastavení 02

Quick setup – jak nastavit router

Úvodní obrazovka, klikněte na NEXT.

router nastavení 03

WAN Connection Type

Zde nechte zapnutou volbu Auto-Detect, pokud máte nastaveno DHCP – automatické přidělování IP adres. Což UPC má, takže pokračujeme na další obrazovku – NEXT.

router nastavení 04

MAC Clone

Zde ponechte volbu také výchozí – No, I do NOT need to clone MAC address. (Ne, nepotřebuji naklonovat MAC adresu).

router nastavení 05

Wireless – nastavení bezdrátové sítě + jak změnit název wifi

Hlavní důvod, proč mít router, je právě možnost připojit x-zařízení díky bezdrátové síti.

Wireless Radio – nechte zapnuté, jinak by wifi nešla. Pokud máte toto políčko šedé, máte vypnuté tlačítko na zadní straně routeru jak popisuji u druhého obrázku výše.

Wireless Network Name – Jméno wi-fi sítě, výhcozí nastavení je toto, doporučuji změnit. Také se tato volba označuje jako SSID.

Region – Doporučuji změnit na Czech republic (Česká republika)

Wireless Security – zabezpečení / zaheslování wifi sítě. Také nechte výchozí nastavení WPA-PSK/WPA2-PSK

Wireless Passwordheslo na wifi – nastavte 8-63 znaků. Pro bezpečné heslo použijte velká a malá písmena a čísla.

router nastavení 06

Finish

A je hotovo. Pokud jste nastavili vše podle návodu, bezdrátový internet již funguje.

router nastavení 07

Jak zabezpečit router

Pokud budete chtít upravit či změnit jakékoliv hodnoty, použijte menu vlevo v administraci.

Zde například vidíte, že jsem změnil název wifi sítě (SSID) na cistepc.

Volbu Enable SSID Broadcast mám vypnutou, takže nikdo v okolí nevidí, že je tato síť zapnuta. Při připojování mobilu nebo notebooku na wifi je třeba zadat přesný název sítě a a heslo, které jste si vygenerovali, protože je router „neviditelný“.

Lze ji nechat ale samozřejmě zapnutou.

router nastavení 09

Zde jsou rozšířené možnosti pro nastavení hesla k wi-fi.

router nastavení 10

Nastavení hesla administrátora

Změna hesla v routeru se provede v záložce System Tools.

Původní heslo je „admin“ a proto doporučuji zabezpečit router heslem lepším.

Jak by mělo vypadat bezpečné heslo jsem již popisoval.

Je možné upravit  i přihlašovací jméno.

router nastavení 11

Video

Kde koupit wifi router TP-Link TL-WR841ND

Routery od této značky vybírejte na srovnávači cen Heureka.

Co je wifi router

Je to zařízení, pomocí kterého můžete nejen připojit kabelem počítač, notebook nebo tiskárnu, ale také bezdrátově k internetu mobil, tablet, herní konzoli nebo i chytrou televizi.

Používá se v případě, kdy vám do bytu nebo rodinného domu vede pouze jeden kabel, pomocí kterého byste zapojili pouze jeden počítač. Router vám ale umožní těchto zařízení zapojit několik a to jak prostřednictvím kabelu, tak i bezdrátově.

Aktuálně jsem tento router vyměnil za Wi-Fi modem Compal CH7465LG od UPC, jede opravdu slušně, provedl jsem pár testů rychlosti.

Doporučujeme:

14 Comments

 1. dobrý den. jsem z jižnich čech a internet mi poskytuje společnost ELSATNET. Četl jsem váš článek o změně hesla na přístup k wifi. Učiním li tak a dám save chce to resetovat routr. nesmažu tím všechna data která mi tam nastavil poskytovatel? děkuji za odpověď

 2. Dobrý den, jsem z Brna, internet mám přes UPC. Po výpadku el.proudu mě vypadl i wifi router. Všechny vaše informace jak obnovit nastavení či přehlášení IP adresy je přes vaše webové stránky,abych se dostala na webovky musím být na internetu připojena přes síťové připojení a nikoliv přes wifi router, tak nevím jak obnovit připojení přes router. Předem děkuji za odpověď.

 3. Dobrý den Radko, máte pouze jedno zařízení od upc nebo jejich modem a router svůj jako to popisuji v článku?

 4. Dobrý den,
  wifi router bude v přízemí – obývák, počítač v prvním patře – pracovna. Jak mám postupovat ? Modem mám od UPC a také HD DVR Mediabox v přízemí.
  Nyní je zapojen starší d-link – v přízemí.

 5. Dobrý den Marcelo, pokud jste spokojena se sílou signálu wifi, nechal bych nový router na stejném místě jako máte původní a pouze jej vyměnil a nastavil dle přiloženého návodu, který je u každého nového routru. Já jsem „stará škola“ a raději veškerá zařízení, co doma máme, propojím kabelem, to je ale složitější řešení, musí se vrtat do zdí atd. ZAse je ale poté rychlost internetu stabilní a nekolísá.

 6. zdravim, stehovali jsme se takze mame jiny internet kdyz zapnu router od tplink abych se pripojila pise omezeno, kdyz jsem dala starsi router tak pripojit slo, ale jen na telefonu a to jen nanektere stranky, kdyz chci zapnout tplink router vubec nelze nacist stranku na nastaveni vubec nevim co delat

 7. Sandro, pravděpodobně nemáte nastaveno DHCP (automatické přidělování IP adres) ale bude tam pevná IP. Od koho jste měla net předtím a od koho máte teď?

 8. Dobrý den. Mám veřejnou ip adresu a před routerem TP-Link 841N mám předřazen hlavní router. Chtěl bych se zeptat jak TP-Link nastavit tak abych do něho mohl přistupovat z internetu. V hlavním routeru mám nastaven port forwarding na vnitřní ip adresu TP-Linku a port 80. Jak nastavit v takovém případě ten Access Control?

 9. Dobry den, mam net od Coprosys, a router jsem nastavila dle vyse uvedeneho navodu a i presto mi to hlasi, ze pripojeni k internetu neni k dispozici a zluty vykricnik. Prosim o radu s donastavenim

 10. Dobrý deň,
  v admin rozhrani som zmenil ip adresu na inu. Normalne som zapojil wifi routher a funguje . Bohuzial sa neviem dostat cez wifi na mangement routra proste mi hlasi adresa nedostupna ak router pripoji cez kabel tak sa viem dostat na management . Ping funguje ako na novu IP adresu tak na tplinkwifi.net keď nie je zapojeny kabel . Mam vypadky internetu a providerom to nie je už som ho kontaktoval . V sieti su dva počítače a oba problem maju

 11. Dobry den.zkousel jsem to podle navodu a bohuzel nejde stale internet.router pres wifi vidim.pripojim se.ale bez internetu.
  Ja mam pripojeni od JAVA internet.

 12. dobrý den, prosím Vás, zapomněl sem heslo i přihlašovací jméno. Co musím udělat abych se dostal na stránky tp link. Předem děkuji za odpověd

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*