Jak zkontrolovat interní prolinkování na webu pomocí SEO nástroje Yoast

Vytvořením webových stránek a publikováním několika článků se na první strany vyhledávačů nedostanete. Dá se tomu ale trochu pomoci zdarma s využitím SEO doplňku Yoast.

Co je interní prolinkování (internal link building)

Je to provázání stránek na webu, kdy z jedné odkazujete na další a pak zase z jiné na druhou. V podstatě jde o to, pokud již píšete článek, abyste vytvořili hypertextový odkaz na téma, které na webových stránkách již máte zpracované a čtenář se právě na tu konkrétní stránku mohl prokliknout.

Mnoho tvůrců webů „chrlí“ nový obsah, ale na toto zapomíná, což je chyba, protože návštěvník by si mohl chtít přečíst další informace k tématu, ale když je nenajde, půjde „ke konkurenci“.

Jak a kde to zapnout a nastavit

Pokud máte velký web o několika stovkách či tisících stránkách nebo článcích, je hodně složité a časově náročné to dohledávat, která článek na který odkazuje.

Když si ale doinstalujete plugin Yoast, v něm to poměrně jednoduše nastavíte a zjistíte.

Po instalaci klikněte v menu vlevo na SEO a následně Nástroje.

A zde poté klikněte na tlačítko Start SEO data optimization.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 01

Následně vlevo v menu klikněte na Příspěvky nebo Stránky a zde po rozkliknutí volby nahoře Nastavení zobrazených informací zaškrtněte Odchozí vnitřní odkazy a Přijaté vnitřní odkazy.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 02

Ty Odchozí znamenají, na kolik příspěvků v rámci vašeho webu dále z toho konkrétního článku odkazujete a ty Přijaté zobrazí, kolik jiných článků či stránek z vašeho webu na ten konkrétní článek odkazuje.

Zde ja vidíte na obrázku, odchozí mám 0, ale přijaté 4.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 03

Aby byl Google i návštěvník spokojený, je třeba odkazovat minimálně na 1 článek-stránku na webu a také aby z minimálně 1 článku-stránky odkaz vedl na tento příspěvek. Takže v ideálním případě by tam mělo být 1 a 1, ale samozřejmě to je miminum, lepší jsou vyšší čísla.

Můžete se také setkat s pojmem Orphan page, to je stránka (sirotek), na kterou nevedou žádné odkazy.

Související:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*