Jak zkontrolovat interní prolinkování na webu pomocí SEO nástroje Yoast

Vytvořením webových stránek a publikováním několika článků se na první strany vyhledávačů nedostanete. Dá se tomu ale trochu pomoci zdarma s využitím SEO doplňku Yoast.

Co je interní prolinkování (internal link building)

Je to provázání stránek na webu, kdy z jedné odkazujete na další a pak zase z jiné na druhou. V podstatě jde o to, pokud již píšete článek, abyste vytvořili hypertextový odkaz na téma, které na webových stránkách již máte zpracované a čtenář se právě na tu konkrétní stránku mohl prokliknout.

TIP: Jak na export a import článků ve WordPressu

Mnoho tvůrců webů „chrlí“ nový obsah, ale na toto zapomíná, což je chyba, protože návštěvník by si mohl chtít přečíst další informace k tématu, ale když je nenajde, půjde „ke konkurenci“.

Jak a kde to zapnout a nastavit

Pokud máte velký web o několika stovkách či tisících stránkách nebo článcích, je hodně složité a časově náročné to dohledávat, která článek na který odkazuje.

Když si ale doinstalujete plugin Yoast, v něm to poměrně jednoduše nastavíte a zjistíte.

Po instalaci klikněte v menu vlevo na SEO a následně Nástroje.

A zde poté klikněte na tlačítko Start SEO data optimization.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 01

Následně vlevo v menu klikněte na Příspěvky nebo Stránky a zde po rozkliknutí volby nahoře Nastavení zobrazených informací zaškrtněte Odchozí vnitřní odkazy a Přijaté vnitřní odkazy.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 02

Ty Odchozí znamenají, na kolik příspěvků v rámci vašeho webu dále z toho konkrétního článku odkazujete a ty Přijaté zobrazí, kolik jiných článků či stránek z vašeho webu na ten konkrétní článek odkazuje.

TIP: Jak zjistit zpětné odkazy pomocí Ahrefs

Zde ja vidíte na obrázku, odchozí mám 0, ale přijaté 4.

Odchozí a přijaté vnitřní odkazy 03

Aby byl Google i návštěvník spokojený, je třeba odkazovat minimálně na 1 článek-stránku na webu a také aby z minimálně 1 článku-stránky odkaz vedl na tento příspěvek. Takže v ideálním případě by tam mělo být 1 a 1, ale samozřejmě to je miminum, lepší jsou vyšší čísla.

Můžete se také setkat s pojmem Orphan page, to je stránka (sirotek), na kterou nevedou žádné odkazy.

Související:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*