Bankovní identita a Česká spořitelna. Návod jak ji nastavit a aktivovat

Jak nastavit bankovní identitu u České spořitelny, největší banky v ČR. Podívejte se na jednoduchý návod.

Co to je bankovní identita

Je to v podstatě taková digitální občanka. Vaše přihlašovací údaje do internetového bankovnictví můžete používat i na webech státní správy či na www stránkách třetích stran, jakou jsou pojišťovny, dodavatelé energií, e-shopy a další místa a tím pádem na ty úřady nemusíte chodit, vše zařídíte bez problémů na dálku online.

Přihlášení, aktivace, registrace, vytvoření

V první řadě je nutné si ověřit, zda máte bankovní identitu aktivovanou. Najeďte tedy na stránku george.csas.cz, kde se přihlašte.

Následně klikněte v horní liště na ikonu s vaším profilem a poté odkaz vlevo Správa třetích stran.

Bankovní identita Česká spořitelna

Na této obrazovce pokračujte tlačítkem Vstoupit.

Bankovní identita Česká spořitelna 1

Zde v menu nahoře zvolte Správa Bankovní IDentity a vpravo dole zkontrolujte, zda máte udělen souhlas. Na tomto místě ji můžete tedy nejen zapnout, ale deaktivovat.

Bankovní identita Česká spořitelna 2

Tak a to je první krok. Jakmile vám vše v bance nastaví, přijde vám e-mail a v George-ovi se zobrazí tato informace na obrázku níže.

Spořitelna sice píše, že během ledna 2021 by tuto službu měl mít každý aktivovaný, ale ještě 13.února stejného roku jsem ten přístup neměl. Takže pokud se s tím setkáte také, doporučuji zavolat či napsat na zákaznickou podporu a toto vyřešit. Já na tu aktivaci čekal pár týdnů a po zkontaktování na tamním chatu to bylo během 2-3 dnů vyřešeno.

Že vám tato služba funguje lze ověřit na této stránce https://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni.

Jak Portál občana funguje se dočtete zde.

Bankovní identita Česká spořitelna 3

O Bankovní IDentitě se více dozvíte, když kliknete na předchozím obrázku na tlačítko Chci vědět víc. A také si zde můžete zkontrolovat vaše kontaktní údaje, jako je adresa, telefon či e-mail.

Bankovní identita Česká spořitelna 4

Časté dotazy

Ceník bankovní identity

Služba je pro klienty České spořitelny zdarma.

Kdy bude aktivní bankovní identita

Pokud vás zajímá, od kdy bude aktivní bankovní identita u spořky pro úřady, pak byste měli vědět, že stačí mít u této banky účet a také internetové bankovnictví a službu byste měli mít k dispozici již v průběhu ledna 2021. Ale pokud jste četli celý článek, pak tam najdete i řešení, kdyby vám to stále nešlo i třeba v únoru.

Kam se dostanu přes bankovní identitu

Státní správa – např. finanční úřad a daně (ideál jak ji využít třeba pro jednání s úřady)

Další informace najdete na stránce www.csas.cz/identita.

Odkazy

Ještě si přečtěte:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*