Baterie do notebooku – kde ji koupit levně

Nová náhradní baterie do notebooku bude po pár letech používání potřeba. Přečtěte si, kde sehnat levné baterky, v mém případě konkrétně do modelu HP Probook.

Původní baterka vydržela více než 5 let

Můj notebook HP Probook 4520s mám více než 5 let. Používám jej denně, střídavě se stolním počítačem. Přestože každá novější baterka do noťasu už umí to, že se nenabíjí notebook stále dokola, ale po nabití „do plna“ se nabíjení přeruší a tím se šetří, pokud je používaná denně, časem se kapacita sníží.

Mě už v poslední době i BIOS hlásil, že mohu přijít o nastavení, neboť baterie je slabá. Při plném nabití mi vydržela baterka v notebooku sotva 40-50 minut, ale často i méně. Ale zase po těch letech docela dobrá výdrž ještě.

Tipy, jak zvýšit výdrž baterie notebooku

  • Vypněte wifi – ta „žere“ opravdu dost
  • Snižte podsvícení displeje
  • Kupte si SSD Disk – ten nejen, že o kousek prodlouží nabití, ale také notebook podstatně zrychlí

Kde koupit nové levné baterie

Můžete použít internetový vyhledávač a hledat podle typu notebooku a kapacity baterky. Pokud by to ale bylo pro někoho složité, doporučím oblíbený srovnávač cen Heureka.cz, kde si výsledky vyhledávání můžete rovnou seřadit podle ceny a ty nejlevnější budete mít hned nahoře.

TIP: Využití baterie podle aplikací ve Windows

Důležité je ale také to, pokud se díváte na dobu dodání, aby to bylo 1-2 dny, jinak si ji můžete objednat sami například na webu Aliexpress.com, kde neplatíte poštovné, ale zase budete muset čekat několik týdnů než přijde. Pravda ale je taková, že ceny tam jsou opravdy velmi nízké a baterie levné.

Baterie do notebooků HP Probook jsou kompatibilní s několika typy

Nejen notebookové baterky Hewlett Packard, ale i ty od jiných značek jsou kompatibilní s několika dalšími typy, takže často nemusíte hledat baterii přesně pro ten váš model, neboť například pro ntb hp 4520s se dá použít i baterka pro typ 4320s.

Návod k použití nové baterie

  • při prvním použití baterii úplně nabijte
  • po dobu prvních 3 nabíjecích cyklů vybijte akumulátor na 5 – 7% kapacity a pak baterku znovu nabijte
  • používejte pouze schválené nabíječky pro konkrétní model notebooku
  • pokud ntb / laptop delší dobu nepoužíváte, baterii z něj vyjměte

baterie do notebooku hp probook

Kolik hodin vydrží nová baterie

Článek, který právě čtete, píšu již s novou HP baterií. Začal jsem jej psát před hodinou, wifi-zapnuta, a systém mi ukazuje 55% kapacity a že zbývá 1 hodina a 29 minut do vybití. Takže stejný čas jako když byl noťas nový, to mi také vydržela cca 2,5 hodiny, někdy i 3.

hp probook 4520s výdrž baterie

Jasně, na dnešní poměry, kdy nový noťas vyrží bez nabití více než 10 hodin, to není mnoho, ale pokud vypnete wi-fi a budete třeba jen psát ve Wordu, pak by se konkrétně u tohoto modelu na něm dá pracovat i 3,5 hodiny – tuto hodnotu mi systém psal hned poté, co jsem ji novou nabil a ntb zapnul.

Samozřejmě často to je teoretický údaj, záleží na mnoha faktorech, které dobu provozu ovlivní.

Každopádně já jsem rád, že minimálně ty 2,5 hodiny dá, doposud to bylo o 2 h méně:)

Doporučujeme:

O autorovi Miloš Lácha 1150 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*