Jak připojit harddisk k pc

Návod na připojení nového harddisku do počítače využije každý, komu pevný disk přestal fungovat nebo jste si koupili nový.

Jak zapojit hard disk do pc

Zapojení harddisku do počítače zvládnete také. Není to nic složitého, jak ukáže můj návod.

V první řadě nezapomeňte vypnout počítač a odpojit pc zdroj.

Pokud již v pc máte starý pevný disk, pak bude přišroubován takto. Stačí tedy povolit křížovým šroubovákem tyto 2 šroubky z jedné strany a také další dva z druhé.

Jak připojit harddisk k pc

Disk vysuňte, zasuňte na stejné místo nový a zapojte napájení – SATA a datový kabel (modrý), který také zapojte do základní desky.

Jak připojit harddisk k pc 2

Pokud máte starší počítač, použijte napájecí Molex konektor a datový kabel IDE plochý (široký modrý).

Jak připojit harddisk k pc 3

Zapojte opět do základní desky na příslušné místo. Nové základní desky často tento konektor již nemají, takže by pc muselo být opravdu staré – cca z roku 2010.

Jak připojit harddisk k pc 4

Poté, co máte disk zapojený, abyste pc „oživili“, bude nutné nainstalovat operační systém.

Instalace Windows

Pokud máte licenci na Windows 7 nebo Windows 8.1, a nechcete nové Windows 10 zdarma, můžete si tento systém samozřejmě nainstalovat. Kdo ale chce rovnou Win 10, pak není problém je nainstalovat i se seriovým číslem ze sedmiček nebo osmiček, funguje to také, jen je třeba mít poslední verzi instalace Win10.

Čtěte také

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*