Čištění počítače před lety a nyní

Výpočetní techniku, nejen v naší domácnosti, čistím rád, a tak se podívejte jaké nástroje a přípravky používám.

Čištění počítače před lety a nyní

Před 20 lety, když ještě nebylo vše uloženo na flash-kach a usb discích a cd/dvd vypalovačky neexistovaly, se data ukládala na diskety, pravda, velikost 1,2MB u velikosti disket 5 ¼“ nebyla nijak závratná, u menších disket velikosti 3,5“ s kapacitou 1,44MB už to bylo lepší, ale také díky častému používání bylo třeba disketové mechaniky častěji čistit.

Na toto sloužila podobná čistící sada jakou vidíte na obrázku.

Sada k čištění počítače

Sada k čištění počítače 2

A protože ve starších pc nebyly ještě pasivní chladiče, jak je známe dnes, prachu v počítačích bylo dost díky mnoha pohyblivým součástkám, větráčky na procesoru, grafické kartě či pc zdroji bylo třeba čistit často, aby se u počítače dalo sedět a nedělal velký hluk.

V dnešní době už je práce i hraní na pc v pohodě, počítač je skoro neslyšitelný, ale prach se do něj dostane také. Pokud si sami chcete udělat očistu v pc skříni, stačí opatrně vyluxovat a jestliže se cítíte i na čistění větráčků, pak stačí jemný štěteček a hned je pc jak nový. Na čištění displeje monitoru a plastové části jako je klávesnice a myš používám tyto produkty, jsou to 2 spreje a v balení je i 20 hadříků.

Sada k čištění počítače 3

Související:

Vyčištění a zrychlení počítače zdarma

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

2 Comments

  1. dobrý den,mám problém a prosbu,zda byste mi nevyčistil noutbuk a nezpravila i mobily….kolik by rtitak stálo…??Sama si na to netroufám

  2. Martino, já se opravdu snažím psát ty návody tak, aby si to pak každý uživatel zvládl udělat sám a nemusel jsem to dělat fyzicky na požádání, díky za pochopení.

1 Trackback / Pingback

  1. Čištění notebooku zvenčí i zevnitř | Čisté PC

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*