Čištění notebooku zvenčí i zevnitř

O tom, jak se čistí notebook, zde článek ještě není, tak jsem uvítal, když se mi jeden celkem hodně používaný dostal k vyčištění.


Přenosné počítače čistím celkem často, i když lidé se pomalu vrací opět ke klasickým počítačům s lepší klávesnicí a větším monitorem, notebook je vhodný leda pro práci na cestách, na celodenní práci mám osobně radši stolní pc.

Ale zpět k noťasu, o kterém bude dnešní článek.

Pár let používání se na něm celkem podepsalo, byl dost znečištěný zvenčí, což bylo vyřešeno docela rychle, jaké nástroje a prostředky používám jsem popsal v jednom z minulých článků.

Více práce dalo vyčistit systém, zrychlit bootování, doinstalovat aktualizace, ale také odinstalovat několika druhů antivirů a rádoby bezpečnostních balíků.

Chápu, že laik při instalaci programů odklikne vše a ani si nevšimne že se mu do pc/ntb instaluje zbytečný balast, například při instalaci aktualizací flash playeru od firmy Adobe se automaticky instaluje McAfee Security Scan Plus, pokud nezrušíte volbu, aby se program neinstaloval. A dále například u instalace zde na webu popisovaného programu CCleaner vám opět tato instalace nutí donahrát i prohlížeč Chrome, i když jej nechcete používat.

Takže doporučuji dávat pozor při instalacích programů do Vašich počítačů, protože zejména ty, co se týkají bezpečnosti, se samy nastaví, aby se spouštěly po startu počítače, ale třeba na tomto notebooku byly 3 antivirové programy najednou, to je opravdu hodně zbytečné a stačí mít jeden kvalitní antivir, ale je třeba jej pravidelně aktualizovat.

TIP: Znáte antivirový program Avira ?

Čistíme notebook 01

Jak vyčistit a zrychlit pc i ntb.

Čistíme notebook 02

Čistíme notebook 03

Čistíme notebook 04

Čistíme notebook 05

Čistíme notebook 06

Čistíme notebook 07

Čistíme notebook 08

Čistíme notebook 09

Čistíme notebook 10

Čistíme notebook 11

Čistíme notebook 12

Čistíme notebook 13

Čistíme notebook 14

Čistíme notebook 15

Čistíme notebook 16

Čistíme notebook 17

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*