Pc zdroj – jak jej vyměnit v počítači

Jak vyměnit počítačový napájecí zdroj, který je často, hned po vadném pevném disku, největší problém, proč pc nefunguje.

Návod je hodně aktuální, neboť mi v jednom domácím počítači sloužícím jako htpc (media server) po 10 letech odešel napájecí zdroj Fortron 350W. Říkám si, že to je slušná doba, na to, jak často byl využíván.

Kde koupit nový zdroj a jaký do PC zvolit

Asi není dobré vždy koukat na cenu. Sice koupíte pc zdroje už od 500 kč, ale značka Eurocase není právě z nejspolehlivějších. I když pár známých na ně nedá dopustit.

Beru tedy zlatý střed v ceně do 1000 kč a na na CZC.cz jsem koupil Seasonic SSP-350ST, 350W za 935 kč. Šlo mi o to, aby byl tichý jako původní Fortron, výkon 350 w je dostačující.

Výměna PC zdroje – návod

Odpojte napájecí kabel ze zdroje (často v černé barvě) a abyste předešli tomu, že statická elektřina vám zničí nějakou komponentu, dotkněte se na chvíli topení, abyste se uzemnili :)

Kabeláž původního zdroje odpojte ze základní desky a také nezapomeňte na napájení pevného disku, případně i dvd mechaniky.

Jak složit počítač 16

Poté ze zadní strany pc skříně odšroubujte 4 šroubky a pc zdroj vyjměte.

PC zdroj - výměna

Při montáži nového zdroje jej přišroubujte a zapojte kabeláž.

pc zdroj seasonic 350w 2

Nezapomeňte do základní desky zapojit dlouhý konektor a vedle procesoru i ten malý, 4-pinový, jinak by počítač nemusel naběhnout.

kancelářská pc sestava

Protože většina nových počítačů už používá i nové pevné disky, jsou zapojené přes rozhraní sata – černý placatý konektor.

Pokud máte pc starší, použijte konektor Molex – ten stejně široký ale vyšší – šedivý.

pc zdroj seasonic 350w 3

Přečtěte si ještě

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*