Další web používající WordPress – kde to upravit

Po instalaci redakčního systému WordPress vám ve výchozím nastavení zůstane mnoho údajů a hodnot jako např. věta Další web používající WordPress a pokud toto nezměníte, budete mít klidně i na firemním webu nebo blogu údaj, který tam nemá co dělat. V návodu se dočtete jak tuto hlášku změnit.

Jsou věci na webu, kterých si nemusíte všimnout, ale bohužel díky tomu se může tato věta zobrazovat ve vyhledávání i několik měsíců či let, něž si toto webmaster nebo správce webových stránek všimne. Sami si zkuste zadat do Googlu toto spojení a uvidíte, kolik webů to nemá upravené, protože mohli WordPress instalovat jedním kliknutím a od té doby redaktoři jen píšou články a nezajímá je, jak se www stránka na internetu zobrazuje.

TIP: XML RPC jak jej vypnout a zlepšit zabezpečení WordPress

Když to je malý osobní blog, pak to asi nevadí, ale u firemního webu bych se nad tím určitě pozastavil.

Další web používající WordPress

Kde ve WP upravit hlášku Další web používající WordPress

V Nastavení WordPress vyberte volbu Obecné.

Další web používající WordPress - nastavení 1

U volby Popis webu se automaticky přidává po instalaci WP tato hláška. Stačí ji smazat nebo přepsat – popsat čeho se web týká a následně dole kliknout na tlačítko Uložit změny. Toť vše.

Další web používající WordPress - nastavení 2

Odkazy

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*