Dell Vostro 5468 šedý – recenze 14″ pracovního notebooku

Dell Vostro 5468 je ideální kancelářský notebook. Máme jej doma jako pracovní, takže jsem jej otestoval a recenze na tomto webu nesmí chybět.

Jako fanda IT technologií a výpočetní techniky jsem vždy nadšen, když se mi „pod ruku“ dostane zajímavý kousek z tohoto oboru. Nb Dell Vostro 5468 jsem tedy podrobil domácímu testu.

Notebook Dell Vostro 5468 šedý – recenze

Dalo by se říct, že tento notebook má výkonu ažaž. Kancelářské věci na něm frčí jedna báseň. Bohužel pro firemní politiku není možné na něj nahrát testovací aplikace, které používám u svých soukromých počítačů a noťasu, takže jen shrnu mé dojmy po několika hodinách používání převážně internetu a psaní článků v textovém editoru.

Zpracování

Nb je z hliníku, plast zde najdete jen na klávesnici a touchpadu.

Dell Vostro 5468 šedý

Displej

14″ displej je tak akorát. Rozlišení Full HD 1920 x 1080 je dnes i u těchto menších ploch stardartem. Naštěstí není problém si písmo zvětšit, pokud vám přišlo moc malé.

Notebook Dell Vostro 5468 šedá

Konektivita

Z levé strany je místo pro napájecí adaptér, přípojka na ethernet, HDMI konektor, 2x usb a 3,5″ jack na sluchátka nebo repro.

Notebook Dell Vostro 5468 - 2

Z pravé strany je 1x usb, VGA konektor a slot na SD karty.

Notebook Dell Vostro 5468 - 3

Klávesnice

Podsvícená klávesnice je tichá, navíc pokud na notebooku často pracujete v noci, oceníte to. Vpravo najdete i čtečtu otisků prstů. I to je jedna z možností, jak se do notebooku ve Windows 10 přihlásit.

Notebook Dell Vostro 5468 - klávesnice

Výdrž baterie

Údaj, který každého kupce nového notebooku zajímá, je právě tato hodnota. Při práci na wifi není problém 7 hodin, pokud wifi vypnete a třeba jen píšete, pak přidejte ještě i 2 hodiny navíc, talže v pohodě celodenní práce bez nabíječky.

Hmotnost

Váha noťasu je opravdu nízká, má jen něco málo přes 1,6kg.

Parametry

Procesor Intel Core i5 je výkonný, paměť 8GB pro Win10 bohatě stačí a v kombinaci se SSD diskem se jedná o dost rychlý notebook.

Parametry notebooku i počítače zjistíte pomocí aplikace HWiNFO64.

Dell Vostro 5468 hwinfo

Podrobnější konfigurace notebooku.

Dell Vostro 5468 hwinfo 2

Co jsem srovnával ceny na webu Heureka, už se tento model pomalu přestává prodávat a nahradil jej nový, výkonnější 14″ DELL Vostro 5471.

Související:

Jak nainstalovat nový bios na notebook Dell Vostro

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*