Google neindexuje videa. Jak to vyřešit?

Máte na svých webových stránkách vložená videa, ale Google je neindexuje? Podívejte se na návod, jak to vyřešit.

Co to je indexace

Je to stav, kdy jsou videa nebo články z vašeho webu prohledány robotem Google a pokud jsou v pořádku, jsou zařazeny do indexu – což je ten seznam výsledků vyhledávání, který se zobrazí, když něco hledáte. Dříve tam byly jen články, dnes už se tam „míchají“ i videa.

Indexace videí Google

Gůgl mi indexoval skoro všechny videa, nedávno jsem se do této kategorie podíval a vidím, že 76 jich má problém. Nastal tedy čas to řešit.

Indexace videí Google 1

Na té stránce, kde se vám zobrazí počet videí a graf, je níže i důvod, proč se videa na stránkách neindexují. Hlavní důvod je to, že video není hlavním obsahem stránky. Začal jsem postupně videa kontrolovat a problém byl pravděpodobně v tom, že jsem je dával vždy na konec článku a to se Google nelíbí. Přesunul jsem je tedy na začátek stránky a uvidíme :)

Indexace videí Google 2

Nestihl jsem udělat screenshot, ale až vše upravíte, můžete si nechat ty stránky a videi znovu zkontrolovat. Ověření jsem spustil 12.12.

Indexace videí Google 3

Poté, co odkliknete kontrolu, vám přijde e-mail, že ověřují opravy problémů typu Indexování stránek s videi pro váš web.

Indexace videí Google 4

Během pár dní by mělo být hotovo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*