Instalace Windows 10 na počítač Lenovo V320-15IAP

Jak na pc Lenovo V320-15IAP nainstalovat operační systém Windows 10 s použitím licenčního čísla z Windows 7.

Toto pc nahradilo u „babi a dědy“ starý počítač, který už opravdu nestíhal. Bohužel starší uživatelé jsou často zvyklí na svůj operační systém – zde konkrétně byly nainstalovány Windows XP a ty nejen že nemají už pár let podporu (přestože vyšla v roce 2017 aktualizace) ale na nových pc s UEFI Biosem bývá problém je zprovoznit.

Takže další pokus byl s instalací Windows 7, ty ale mají takový problém, že by bylo nutné mít na instalačním médiu ovladače pro USB 3, protože v průběhu instalace se odpojí klávesnice a myš a není možné pokračovat. PS2 klávesnici nepřipojíte, není kam. Toto mě opravdu naštvalo, protože licenci Windows 7 mám koupenou a když to nešlo, naštěstí zde byla poslední možnost.

Lenovo V320-15IAP – instalace OS Windows 10

S Windows 10 jsem spokojený, aktualizaci zdarma jsem nejen doma, ale i u známých udělal již mnoho. Pokud máte aktuální instalační disk s W10, pak byste měli vědět, že nemusíte mít licenci pro Windows 10, ale bude fungovat seriové číslo i z Windows7 a Win 8. Takže jsem použil číslo ze sedmiček a vida, instalace doběhla v pohodě a Windows jsou aktivované.

Takže pokud řešíte právě u tohoto pc Lenovo V320-15IAP stejný problém, kupte si levnou licenci na Win 7 a poté stačí jen nainstalovat desítky.

Do Biosu Lenovo se dostanete stisknutím klávesy F1 při startu PC, pokud budete potřebovat nastavit bootování z USB nebo DVD.

Na obrázku z programu HW Info, kromě konfigurace počítače Lenovo V320-15IAP je vidět, že Win10 jsou nainstalovány.

Lenovo v320 15iap konfigurace

Přečtěte si ještě:

Jak resetovat BIOS

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*