Ruční aktualizace Androidu

I starší telefon může mít novější verzi Androidu, jen stačí vědět, kde ji najít a jak udělat aktualizaci.

Jak aktualizovat android ručně

Když jsem můj mobil Asus koupil, byla na něm verze Android 8 a když vyšla 9, nebyl problém jej stáhnout a nainstalovat přes Nastavení přímo v telefonu. Stačí mít zapnutu volbu Automatická aktualizace a přejít na vyšší verzi.

Od té doby ale uplynuly 3 roky a další verze nikde, takže jsem začal pátrat a zjistil, že na webu Asus je ke stažení ověřená verze – aktualizace Android 10, což mě velmi potěšilo.

Asus Zenfone Max pro M1 Android 10

Ruční aktualizace

Stažený soubor ve formátu ZIP nahrajte na SD kartu v telefonu. Poté jej vypněte a stiskněte současně tyto 2 klávesy a po chvíli je můžete pustit.

Tlačítko pro zapínání telefonu a snížení hlasitosti.

Asus X00TD skryté menu

Mobil najede do speciálního menu, kde zvolíte volbu Apply update from external storage, potvrdíte zapínáním telefonu (a vyhledáte SDkartu, kde máte tento soubor.

V menu se pohybujete nahoru a dolů pomocí kláves hlasitosti a zapínání mobilu funguje jako Enter.

Asus X00TD ruční aktualizace Android

Nyní stačí chvíli vyčkat a mobil se starším androidem získá novější verzi. Trvalo mi to ani ne 15 minut, takže celkem rychlovka.

Pozor: Určitě si předem zkontrolujte verzi vašeho telefonu, protože pokud byste nahráli špatný android, zpátky to vrátit už nejde.

U mě byl důvod přechodu na verzi 10 právě ten, že jsem udělal tovární nastavení a nešla mi stáhnout z Google disku zálohu, jelikož to verze 9 neuměla, nyní už to problém nebyl a mobil funguje skoro bych řekl lépe než předtím, i po skoro 4 letech co jej vlastním.

Asus X00TD Android 10

Odkazy:

5 Comments

  1. Asus (Max Pro M1) jsem měl, vždycky stačilo nahrát soubor s aktualizací do kořenového adresáře a restartovat. A po skončení to zase smazat, aby se v mobilu nehromadili horníci, pardon, velké soubory. Měl jsem i tuhle desítku, byla deklarovaná „pro vývojáře“, proto ji Asus nedal všem, ale fungovala normálně, až na otravné návrhy v Nastavení, které se tam objevovaly pořád znova.

    Pak jsem do něj dokonce dostal custom ROM Pixel Experience s Androidem jedenáct, ale to už je poněkud mimo laické postupy, znamená to práci přes USB v režimu Fastboot. Dnes je tam pro něj i dvanáctka.

  2. Zdravím a měl bych dotaz jestli se dá změnit na Android 10 i tablet s Androidem 4.2.2 značky Lenovo Idea Pad A 10

  3. Nedá, lenovo má na svých stránkách přehled modelů, u kterých není aktualizace možná. A nějaké neoficiální update je na vlastní riziko.

  4. Zdravím. Dá se přejít z android 8.1 na vyšší verzi? Telefon AGM X 3. Díky

  5. Igi mělo by to jít z oficiálních stránek stáhnout.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*