Počítačový a kancelářský psací stůl Bekant z Ikea

Psací a počítačové stoly nabízí mnoho prodejen nábytku a zde je recenze na model IKEA psací stůl Bekant, který jsem nakonec koupil v tomto obchodě.

Vybrat stůl k počítači není jednoduché, pokud přestavujete byt a máte omezené místo v nové pracovně. Proto jsem byl limitován velikostí stolu 120x80cm. Původně jsem vybíral počítačový stůl v rozměru 120x60cm, ale ta hloubka je opravdu malá, pokud jej chcete využívat i jako stůl kancelářský.

Vybíral jsem i stůl polohovatelný, u kterého můžete pracovat chvíli vsedě a pak i vestoje, ale přecejen cena 15000kč není právě málo (což je cena, na které tyto stoly začínají) a radši si doma zacvičím nebo se půjdu projet na kole než být u stolu celý den. Ale pro někoho možná volba dobrá.

Prošel jsem všechny možné prodejny jako Sconto, Asko, Mobelix, ale nakonec padla volba stejně na IKEA a jejich nábytek.

Ikea Bekant stůl 120×80 vybalení

Sami se podívejte, jako vždy byl IKEA stůl BEKANT pečlivě zabalený, nalakovaný i svařený, zde vidím kvalitu proti konkurenci.

Krabice od psacího stolu

Krabice 2

Krabice 3

V jedné krabici je pouze pracovní deska, v krabici druhé konstrukce a nohy, které jsou opravdu těžké, ale díky tomu i dost stabilní.

Rozložený bekant psací počítačový stůl Rozložený bekant psací počítačový stůl v krabici

Jako vždy je přibalen podrobný návod včetně spojovacích materiálů a také malého „nářadí“.

Instalace :)

Konstrukci jsem složil v obýváku, zbytek poté až v nové pracovně, jinak by se tam nevešel.

bekant psací počítačový stůl 06

Lišty na koberci dole budou brzy nové, původně zde byla velká šatní skříň.

bekant psací počítačový stůl 07 bekant psací počítačový stůl 08

Výšku stolu lze nastavit + – 10cm díky polohovatelným nohám, což je super, menší postavy si jej mohou dát níž, když mají níž i židli, já jej nechal v původní poloze.

Praktické využití má síťka pod stolem, kam můžete dát kabely, adaptéry, či další menší věci, které by na stole překážely. Dobrá vychytávka.

bekant psací počítačový stůl 10

Cena stolu je 3490kč v základní bílé barvě, lze je kombinovat, jak jiné nohy tak i desku.

Já si vybral styl Bříza dýha a bílé nohy, zde je cena 3990kč.

Více o tomto stolu najdete na webu Ikea.cz

A finální verze i s IKEA led lampičkou :) Tu ale nedávno nahradila dotyková LED lampa Solight WO37-W.

(Klávesnice bude brzy nová)

bekant psací počítačový stůl 09

Původně jsem měl pár let starý bílý rohový stůl, který i po letech byl stále moderní, ale bohužel nyní se mi sem už nevejde.

Pokud se vám nelíbí tento model, pak další rohové psací, počítačové a pc stoly včetně cen najdete na webu Heuréka.cz.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

2 Comments

  1. Nemáte problém s třesením? Manžel si ho teď koupil (větší rozměr 160×80 cm) a vždy když píše na klávesnici, tak se mu hrozně hýbe monitor a nejde moc číst. Má to obdobně uspořádané jako vy.

  2. Dobrý večer Hanko, stůl je stabilní. Teď jsem s ním zkusil zahýbat jen pro kontrolu a ani se nehne. Asi bych zkontroloval dotažení šroubů u „nohou“ a taky jejich výšku, je možné, pokud nejsou obě nohy stejně vysoko, že to může dělat neplechu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*