Kancelářská Ikea židle Markus. K počítači skvělá volba

Kancelářská židle Markus je vítěz mého testu, kdy jsem řešil, jakou vybrat kvalitní židli k počítači. U PC prosedím většinu dne a proto už jsem vybíral jinak, než před lety, kdy šlo hlavně o to koupit co nejlevnější křeslo.

Kožené křeslo není ta nejlepší volba

Mnoho let jsem používal kožené křeslo. To bylo sice pohodlné, ale po několika hodinách denního sezení z něj bolela záda. Zkusil jsem i klasickou dřevěnou židli z kuchyně, na té se taky sedět dá, ale také to není moc na dlouho.

Práce ve stoje vyřeší problém se zády

Dnes populární styl práce, kdy střídate práci v sedě s prací vestoje. K tomu se hodí nejvíce polohovatelný stůl a pak záda vůbec nebolí, když nejsou celý den v jedné poloze. A třeba i k tomuto pohyblivému stolu se hodí tato má židle.

Jakou židli k počítači? Ikea židle Markus je parádní

Když jsem řešil, jak vybrat židli k pc, dal jsem si cenový strop 5000kč. Koupíte i kvalitnější židle, ale neznám moc lidí, kteří pracují u počítače a mají židli za více než 10 000 kč. Další parametr bylo to, že jsem chtěl s textilním potahem, rozhodně už ne koženou (koženkovou).

Začal jsem tedy hledat na internetu, ale i v kamenných prodejnách. Nejdříve jsem měl vybranou tuto.

A když jsem se při jedné návštěvě IKEA posadil na tuto židli Markus, bylo jasno.

Ikea kancelářská židle parametry

Důležitý aspekt pro mě je také to, že je dobře výškově nastavitelná. Mám 186 cm a rád sedím vysoko bez pokrčených nohou, což se u jiných produktů může stát, neboť moc vysoko nevyjedou.

Područky se také hodí, prodává se ale i bez nich.

Síťovaná „záda“ jsou prima, v létě se nebudu potit a v zimě větrá :)

Kolečka byla také podmínkou, občas si po pracovně popojedu :)))

Jaké se prodávají a vyrábí barvy

 • Černá
 • Šedá

Kolik stojí

A teď to, co vás asi zajímá nejvíc – CENA.

Otočná židle Markus s područkami stojí 3990kč.

Koupíte ji v obchodě Ikea.

Foto galerie

Vidíte sami, je to moderní židle k pc a psacímu stolu.

Kancelářská židle Volmar Ikea 1 Kancelářská židle Volmar Ikea 2

TIP: Vertikální myš CZC Kite One

Kancelářská židle Volmar Ikea 3 Kancelářská židle Volmar Ikea 4

Na této židli sedím u stolu Bekant, který jsem koupil také ve stejném obchodě s nábytkem. Cena / výkon je bezkonkurenční.

Související:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

 1. Sorry Jako – ale děláte si z lidí blázny ? Na obrázku zobrazená a též popisovaná židle není židle Volmar za 4990,- Kč Ale židle s názvem Markus za 3990,- se síťovaným opěradlem, alespoň dle tohoto.
  http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40103100/
  a
  http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/workspaces/20653/
  Když už dělám reklamu, tak se alespoň dobře podívám do katalogu. Nic méně dík za tip. S pozdravem „Ať se dílo daří“ přeji příjemný den. A nic ve zlém.

  P.S. doufám, že to nemají špatně na tom webu IKEA. To by byl Góóól.

 2. Dobrý večer Honzo, tak to se mi hodně dlouho nestalo a to jsem na tom článku pár hodin dělal. Díky za upřesnění, samozřejmě se jedná o židli Markus, Ikea to má na webu dobře.

  Podobný omyl se stává maximálně jednou za 10 let (doufám) :)

 3. …mám ji doma. deset let záruka. Při srovnání s tím co nabízí pseudoobchody jako polský Jisk který si teď hraje na imitaci severských obchodů nebo Kik apod. které tyto židle prodávají defacto už „rozvrzané“ je to směšná cena. Jenom popisovaný system že kolečka jsou zabržděná dokud si nesednete jaksi je kdesi ztracen. Ale ještě nejsem tak stár abych si při sedání zlomil žebra a pak v kapitalistickém zdravotnictví zemřel na zápal plic.

 4. Taky jsem hledal židli podobných parametrů. Rozhodně jsem nechtěl koženou, protože se na ni snadno začne člověk potit a skutečně není na dlouhodobější sezení. Sice jsem se díval na tu kterou uvádíte, ale nakonec jsem vybral síťovanou. Je za stejné peníze, ale především mě dostala ta vysunovací podnožka. Často koukám na PC na filmy a tohle to přineslo na trochu jinou úroveň.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*