WiFi USB adaptér TP-Link TL-WN725N do notebooku

Usb wifi adaptér pomůže v případě, když vám nefunguje stávající wi fi modul v notebooku. Tento miniaturní přijímač má kupodivu stejný výkon jako ten originální.

WiFi USB adaptér TP-Link TL-WN725N recenze

Wi-fi v mém, zde několikrát zmiňovaném notebooku HP 4520s, fungovala do doby, než jsem provedl upgrade biosu na poslední verzi a od té doby ani nahrání původních ovladačů nepomohlo wifinu zprovoznit.

Edit: Nakonec vyšel ještě jeden bios a díky tomu už zase jedu na interní wifi.

Bohužel vrátit původní verzi již možné není a notebook, kterému nefunguje wifi, je trošku k ničemu :) Zkoušel jsem i wifi modul vyměnit, ale bez úspěchu.

Takže jsem hledal řešení, aby nový externí wifi adaptér měl miniaturní rozměry v usb, ale srovnatelný výkon.

Protože se značkou TP-LINK mám dobré zkušenosti, vybral jsem model TL-WN725N, který v noťasu ze strany nezabírá skoro žádné místo, ale signál je i díky tomuto malému adaptéru plný.

wifi usb adaptér tp-link tl-wn725n 1

TIP: Pokud máte v notebooku málo usb portů, kupte si USB hub.

wifi usb adaptér tp-link tl-wn725n 2

Osobně jsem rád, že tam nepřekáží anténa, ale je to takový prcek, o kterém ani nevíte. V případě, že chcete mít ale signál co nejlepší, kupte si wifi usb adaptér s anténou.

wifi usb adaptér tp-link tl-wn725n 3

Víte, že: Aplikace FRITZ vám pomůže zrychlit domácí wifi síť

wifi usb adaptér tp-link tl-wn725n 4 wifi usb adaptér tp-link tl-wn725n 5 Instalace je jednoduchá, ovladače můžete nainstalovat z přiloženého cd, nebo si je stáhnout z internetu ze stránek výrobce, což ale může být problém, pokud nemáte jiný zdroj signálu než wifi. Já jsem notebook propojil kabelem z routeru a Windows 10, které jsem již zdarma upgradoval i na notebooku, si ovladače stáhly samy. Toto doporučuji, pokud máte možnost, protože na cd je málokdy verze aktuální.

wifi usb adapter tp-link test rychlosti

Sami se podívejte, že i v bytě v paneláku není dosah signálu, který tento malý přijímač chytá, nejmenší problém.

Čtěte také:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*