Antivirový program Avast, ideál k Windows XP

Nechcete se vzdát svého milovaného operačního systému Windows XP, ale používáte Microsoft Security Essentials, který již tuto verzi OS nepodporuje? Pak zde je řešení.

Jaký antivir pro Windows XP

Ve svém okolí mám mnoho známých, kteří stále používají XP, i když jejich podpora skončila již v dubnu 2014. A protože antivir Security Essentials, pokud jej také na XP používáte, již není podporován, je dobré se porozhlédnout po rozumné alternativě.

Avast používá na světě více než 200 miliónů uživatelů a tak o kvalitě asi nebude pochyb. Je možné jej mít jak na stolním počítači či notebooku, ale i na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony či tablety.
avast
Než se pustíte do instalace, nejprve odinstalujte původní antivir, v tomto případě Security Essentials, v XP jej najdete po kliknutí na tlačítko START a poté NASTAVENÍ a OVLÁDACÍ PANELY, případně pokud máte nainstalován CCLEANER, tak tam jej lze také odebrat ze systému.

Poté restartujte PC a na stránkách www.avast.cz najeďte na volbu STÁHNOUT (DOWNLOAD) a vyberte si AVAST FREE ANTIVIRUS, který je zdarma. Verze placená je jako celý bezpečnostní balík, což ne každému vyhovuje, pokud například již používáte firewall od jiné společnosti.

Po stažení a spuštění instalace bude nutné vyplnit jméno a mail, na který Vám přijde vzápětí aktivační heslo, které je platné 1 rok.

Avast Windows XP offline installer

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Bohužel to již asi tak 3 roky neplatí. Co to prodal Avast do ameriky tak se z toho produktu stal zmetek. Kompatibilita s WXP je fuč !!! Musel jsem to po letech odinstalovat a dát jiný soft. Nebudu psát jaký. Taky česká podpora je pryč. Komunikace O. Tak max. přes telefon na americký číslo. Soudruzi v Praze se teď místo bezpečnostního softu zajímají o akvizice v realitách a skupováním konkurence – viz. AVG. Děs – Běs.

    P.S. Platí k 1/2018

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*