Ukončení podpory Windows XP, Vista, 7, 8.1 a Win 10

Jaký je životní cyklus Windows aneb kdy končí nebo skončila podpora jednotlivých verzí Win Xp, Vista, 7, 8.1 a nejnovějších Windows 10.

Ukončení podpory Windows – termíny

Pro Win 10 bude 2x ročně vycházet velká aktualizace a tím se bude systém udržovat stále aktuální. Před rokem jarní update vyšel 11. dubna a podzimní aktualizace 17. října.

Prý to je poslední OS který Microsoft vydal, ale třeba se jednou dočkáme i Windows 11 :)

Ukončení podpory Windows

To, že skončila podpora jednotlivých operačních systémů znamená, že již nevychází bezpečnostní aktualizace tím pádem je tento OS „děravý“ a snad napadnutelný. Proto doporučuji používat pouze ty podporované, v současnosti sedmičky, osmičky a desítky včetně aktuálních aktualizací a updatů.

Zdroj: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Související:

Instalace Windows Vista – video návod

O autorovi Miloš Lácha 1150 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

  1. Windows 10 je nehorázná slátanina, kterou jen opravují. Nic pořádně nefunguje, a když se zdá že je konečně normální, tak přijde aktualizace a je to zase na zabití vývojářů v Microsoftu. V lepším případě sekání, zamrzání, dlouhé načítání apod., tedy následná reinstalace OS, v horším ztráta dat apod. Zlaté XP, Windows 7 a Windows 8.1.

  2. Taky názor. Ale možná by nebylo od věci se zeptat ostatních uživatelů, jak jsou spokojeni. A mezi námi, Win 8 bych tad vůbec nevytahoval, to byla tragédie.

  3. Tak mě na stolním PC nikdy žádná aktualizace NIC co jsem potřeboval nerozbila. Nikdy jsem nemusel reinstalovat

  4. Přesně tak, mám to stejně. Ale víte jak to je, vždy nadávají jen ti, kteří mají problém, kdo je spokojený, nemá důvod to někam psát.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*