Jak vložit titulky do filmu pomocí MKVToolNix

Jak vložit titulky do filmu napevno, aby šly přehrát v tv. Existuje několik programů, mě nejvíce vyhovuje MKVToolNix.

MKVToolNix download + instalace

Program je ke stažení na několika webech, na tom oficiálním je to ale celkem složité a nebudu vás zatěžovat, jak se k odkazu dostat, takže doporučím tyto stránky, kde najdete aktuální verzi 30.1.0.

www.fosshub.com/MKVToolNix.html

Pokud máte 64 bit Windows, stahujte tuto verzi, jinak 32bit.

mkvtoolnix 01

Soubor mkvtoolnix-64-bit-30.1.0-setup.exe uložte a nainstalujte.

mkvtoolnix 02

Takto vypadá výchozí obrazovka programu MKVToolNix.

Jak přidat a nahrát titulky do filmu – návod

Dole klikněte na volbu Přidat zdrojové soubory.

mkvtoolnix 03

Na pevném disku najděte soubor s filmem a také titulky. Nemusí se oba jmenovat stejně, protože budou následně spojeny do jednoho souboru. Pokračujte tlačítkem Otevřít.

Jak vložit titulky do filmu 01

Zde vidíte, že soubory jsou přidány. Zkontrolujte cestu, kam bude uložen výsledný soubor (Destination file) a poté zvolte Start multiplexing.

Jak vložit titulky do filmu 02

Podle rychlosti a výkonu vašeho počítače bude soubor vytvořen za několik sekund nebo desítek s. U mě to trvalo cca 10 sekund.

Po dokončení se nezobrazí žádné vyskakovací okno, ale jen uvidíte, že vpravo dole je zelená lišta na 100%.

Jak vložit titulky do filmu 03

A v adresáři s původním filmem je i nový soubor s příponou MKV. Pokud nevíte, jak zobrazit u souborů příponu, zde je postup.

Jak vložit titulky do filmu 04

A takto vypadají titulky ve filmu, který už si nyní bez problémů přehrajete i na smart tv – chytré televizi.

Čtěte, jak přehrát filmy v domácí síti ve Windows 7 i Win 10 a také pomocí programu Serviio.

Jak vložit titulky do filmu 05

Samozřejmě se toto dá využít nejen u televize, ale i pro přehrátí filmu či seriálu v mobilu nebo na tabletu, kde ne všechny multimediální přehrávače titulky zobrazují. Postup je bez stahování titulků, což znamená, pokud máte film v angličtině, některé přehrávače, jako třeba BS Player, umí titulky stáhnout z internetu a do filmu je přidat. Tento mnou popisovaný postup je tam ale vloží natrvalo a bez stahování.

Do staženého filmu (avi, mp4, mkv) lze na pevno přidat jak titulky ve formátu sub, txt, tak i srt a to jak české tak dát i anglické.

Kde najít titulky do filmů a seriálů

Časté dotazy

Jak vložit titulky do filmu napořád

Titulky podle tohoto návodu dáte do videa nastálo a lze jej následně třeba vypálit na dvd.

Titulky rar do filmu

Ve formátu win rar je do filmu nepřidáte, tímto jsou pouze komprimované. Stačí požít např. program Winrar a obsah souboru rozbalit.

Odkazy

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

19 Comments

 1. Je to opravdu vynikající program,díky za článek. Je-li možné odpovědět,mám dotaz jak řešit mírný časový nesoulad videa a titulků? Titulky jsou někdy posunuty o 1-2 sec.

 2. děkuju, dva dny jsem zkoušel kde co, zaneřádil jsem si pc bordelem a díky tomuto návodu jsem měl vložené titulky za 5 minut , beze změn písma a změn časování jak to některé prográmky umí , jsou v obraze navrchu ne někde v menu, nejsou rozprostřeny přes celou obrazovku když je to hustší, jsou vložené tak jak jsem je napsal, prostě paráda, zachránili jste mně před blázincem. díky

 3. Ahoj, nefunguje mi to. Pls help, co dělám špatně?
  Dělám vše co mám a ty titulky tam prostě nejsou. Výchozí film je .mkv, titulky .srt a prostě se do toho nevloží. :-(

 4. Dano, včera jsem to zkoušel i s novou verzí aplikace a pokud pojedete podle návodu, musí to fungovat.

 5. Hm, už jsem zoufalá. Nebo blbá. Mám film mkv, titulky srt, udělám vše podle návodu, pak film pustím (Media Player, Filmy a TV pořady) a prostě to tam není. Mám Windows 10.

 6. Musím souhlasit s Danou. Při přehrávání nového MKV souboru v WMP nebo Filmy a TV pořady titulky nejsou zobrazeny, ve VLC media player titulky jsou…..

 7. Tak ještě mě napadá, pokud je tam titulků víc než jedny – CZ, EN třeba. Ale tím, že se nahrají do jednoho souboru tak jsou jeho součástí a prostě se to musí zobrazit. Já takto pouštím filmy z pc na tv, kde žádný vlc přehrávač není a titule jsou vidět v pohodě.

 8. Moc ti děkuji mám novou Sony TV a ta prostě nechce ukazovat titulky i když je mám uložené na HDD nebo na USB. Trošku jsem se trápil z nastavením, protože jak jsou v některém filmu nahrané titulky více řečí a né čeština, tak je musíš odškrtnout, že je nechceš kopírovat a zaškrtnout si Sub/Rip und a změnu v obecných volbách na češtinu, pak mi to implementovalo do filmu české titulky z přiloženého souboru. Byl to trošku oříšek :) Přesto moc díky.

 9. Moc děkuji, tenhle program je opravdu nejjednodušší a nejrychlejší, ale když video spustím, tak se mi automaticky nespustí s titulky, ale musím je v přehrávači zapnout. Což pokud to je tak, tak je ve skutečnosti můžu přidat do videa aniž bych to dělala podle tohoto programu. Tudíž mne asi zajímá, že pokud to video budu chtít nahrát na web, zda v tom videu budou ty titulky vložené a nebo bez nich? Děkuji

 10. Hmm… Zajímavé ovšem je (a taky je to škoda), že titulky se nahrají do obrazu pouze a výhradně u souboru MKV. U MP4 jsou sice v kontejneru připojené, ale v obrazu nejsou, musí se v přehrávači zapnout, aby šly vidět. Zkoušel jsem všechno možné, ale nešlo mi to (nahrát je do obrazu natvrdo). Sice chápu, že se ten program jmenuje „MKV toolnix“ a ne MP4 toolnix, ale zajímalo by mě, jestli je to tak schválně, nebo čím to je? Přece by to pro něj nebyl problém.

 11. Tak já jsem to zkoušela 4x podle návodu a žádné titulky ve filmu nejsou..

 12. Zkoušela jsem to po páté jak na verzi 30.1.O tak té novější..film mkv. a titulky srt. Televize mi přehraje titulky sub.srt a txt.Film i zvuk po vložení titulek na televizi jede ale bez titulek.V noťasu jede s titulkama.Titulky jsou i ve filmu ale stáhla jsem je i na titulky.com. a vložila podle návodu.Není co tam pokazit je to krok za krokem jak popisujete.Prostě to nefunguje a nevím jak je to možné..už jsem z toho na mrtvici.

 13. Mirko, asi bych vám doporučil jiný program. Já jsem to s tímhle programem vzdal, po několikerém selhání. Možná to ani nebyla chyba MKVToolnix, ale problém je v tom, že je příšerně neintuitivní.
  Zkuste třeba HandBrake https://handbrake.fr/ .Ten naprosto spolehlivě titulky nahraje do obrazu, stačí jen nezapomenout v záložce subtitles zatrhnout checkbox „Burn in“.
  A navíc vám převede video z jakéhokoliv formátu (MP4, MKV i TS) do vámi zvoleného, buď MP4 (ale pojmenuje ho jako M4V) nebo MKV. A taky pro něj není problém ustřihnout třeba prvních 5 a posledních 10 minut videa, když je to potřeba, umožňuje nastavit výslednou kvalitu obrazu (a tím i množství megabajtů, které to potom zabírá v paměti) atd.
  Já už od května používám výhradně ten. Taky má svoje chybičky, ale je to freeware, tak co by člověk chtěl.

 14. Mám dotaz ohledně možnosti úpravy titulků, např. barva, velikost. Tuto možnost využívám u avi souborů v programu AviReComp s titulky ass. Jak je to s tím v tomto programu? Děkuji za odpověď, zdraví Pepa.

 15. Pepo, díky za dotaz. Co jsem se díval, asi tam jdou nastavit jen bílé, defaultní. Mě teda více vyhovují šedé, které si může každý nastavit v přehrávači Bsplayer nebo VLC. Ale pokud na to přijdeš, že to tady nastavit jde, klidně přidej info k této diskusi, díky Miloš.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*