Jak nainstalovat Windows 10 zdarma

Jak nainstalovat Windows 10 zdarma. Pomocí několika návodů zvládnete Win 10 nahrát do počítače ještě dnes, v roce 2017, ale určitě v dalších letech, bez problémů.

Co potřebuji k instalaci Win10

 • Nástroj pro instalaci OS – Media Creation Tool – pomocí něj stáhnete instalačku systému
 • Stažený ISO soubor s instalací operačního systém Microsoft Windows 10
 • Usb flash disk nebo prázdné DVD, na kterém pomocí staženého Iso souboru vytvoříte instalační disk

Windows 10 instalace zdarma

Možností je několik, popíšu je samozřejmě všechny. Instalace je automatická, stačí „odklikat“ pár „oken“ a pak už jede sama i včetně restartů a stažení ovladačů a aktualizací.

Čistá instalace Windows 10

Upgrade ze staršího operačního systému

Pokud jste doposud na nová Win10 nepřešli a rádi byste to stihli do konce roku 2017, kdy podpora na upgrade zdarma končí, stačí si přečíst návod na aktualizaci z Windows 7 a Windows 8 / 8.1. A ještě jeden pomocník při instalaci W10 je zde.

Čistá instalace Windows 10 – postup

Windows 10 je ke stažení zdarma. Můžete stáhnout ISO soubor s instalací W10 (W7, W8) a ten poté z DVD nebo bez cd –  z usb flash disku nainstalovat. Nové Windous se vejdou i na malý 32GB SSD disk – zde je postup instalace krok za krokem. Pokud vás zajímá velikost čisté instalace a kolik místa na disku zabírá, tak právě v tomto článku se dozvíte vše.

Může se hodit

Časté dotazy

Jak dlouho trvá instalace Vindous 10

Záleží na rychlosti pc nebo notebooku, ale u mě to byla délka instalace – reinstalace vždy max. 1-2 hodiny. To se týká čisté instalace. Paradoxně upgrade ze starších OS trval déle, řekněme tak o hodinu. Na nový počítač to je samozřejmě rychlé.

Kolik stojí instalace Windows 10

Někdo si za to může naúčtovat nějakou tu stovku, ale jak vidíte, pokud uděláte vše podle postupů výše, je cena 0kč = zdarma.


28 Comments

 1. Zdravím,
  Zajímalo by mě zda je možná čistá instalace Windows 10 podle návodu a při instalaci použít číslo zakoupených Windows 7 které je nalepeno na notebooku?

 2. Pepo, ano seriové číslo z Windows 7 do Win 10 jde použít, ale je třeba mít aktuální instalační disk / usb.

 3. Děkuji za odpověď. Situace je taková, že jsem před půl rokem upgradoval z již tak zaneřáděných Windows 7 na Windows 10. To se povedlo, ale nyní kvůli pročištění potřebuji udělat čistou instalaci Windows 10 ale obával jsem se aby to při nové instalaci vzalo ser. číslo z Win7. Dobrá zpráva! Ještě jednou děkuji.

 4. Pokud už jste na stejném hardware W10 instaloval, číslo se vyplní samo, je uloženo v Biosu.

 5. Jedinou věc zbývá ještě vysvětlit:
  proč vlastně by někdo měl windows 10 instalovat?
  Fakt, že starší systémy windows jsou stále mnohem spolehlivější a funkčnější, by neměl být neznalým uživatelům zamlčován.
  Člověk, který má licenci funkčních windows 7 a instaluje místo nich věčný nedodělek w10, jako tady Josef, je pak obětí takovýchto „návodů“, jejichž autor zapomene zmínit základní fakta.

 6. A jaké výhody mají Windows 7 proti Windows 10? V roce 2020 sedmičkám skončí podpora a co pak? Stejně pak všichni přejdete na W10. Tak proč je nemít v pc dříve a neotestovat je 😉

 7. Musím napsat že s Windows 7 jsem byl velice spokojený. Podlehl jsem masivní kampani a upgradoval systém na Windows 10. Místo na disku se zmenšilo a systém byl trochu pomalejší. Se vzhledem a chováním Win 10 jsem nikdy tak spokojený jako s Win 7 nikdy nebyl. Nyní když je vše pomalé potřebuji čistou instalaci. Jak zaznělo výše asi opravdu nemá cenu instalovat Win 7, protože stejně není zbytí a bude se v budoucnu člověk smířit že desítky budou jediný podporovaný systém. Kdyby MS neplánoval zaříznout podporu sedmiček NIKDY bych nepřecházel.

 8. Já mám pořád windows XP a stále největší spokojenost. Ve W10 je tolik zbytečností až je to k pláči trvalo mě docela dlouho to odladit. Pracuji hlavně v linuxu (Lubuntu a Mintu) a W7.

 9. Čistá instalace Windows 10 – postup
  Windows 10 je ke stažení zdarma . to jako nechce klic?

 10. Piop: Windows 10 klíč samozřejmě také chtějí, ale stáhnout si instalaci na dvd nebo usb se hodí ve chvíli, kdy například přeinstalováváte systém a chcete novou aktuální instalačku operačního systému. Pak ale číslo není potřeba, pokud již jednou byl „vindous“ instalován.

 11. Martine, samozřejmě to je legální a plně funkční operační systém jako klasická „krabicová verze“, kde i upgrade funguje bez problémů.

 12. Musím vyměnit HDD v počítači za nový. Mám podle návodu stažený ISO soubor a vypálený na DVD. Půjde to (z DVD se instalace sama nerozeběhne, musí se spustit soubor .exe), jak? Doufám, že nebudu potřebovat klíč (elektronická licence).

 13. Tondo, instalace může být jak na dvd tak i na usb. Nic se nespouší, najede to samo, jen je třeba v biosu nastavit bootování z dvd/usb. Pokud už jsi tam v PC Win 10 měl, číslo se automaticky doplní samo.

 14. Tak jsem to udělal, nainstaloval se mi win10 S. Aktivoval jsem ho, změnil se na win 10Pro (který jsem před tím měl) a stáhl všechny aktualizace. Akorát nemůžu spustit žádný stažený, nebo uložený .exe soubor. Píše to hlášku „Vaše organizace zablokovala tuto aplikaci pomocí Řízení aplikací v programu Windows Defender“, ve kterém mám všechno vypnuté, i běh v reálném čase. Co s tím? Děkuji.

 15. Kdyz si zaskrtnu Zachovat osobni soubory a aplikace zustanou mi vsechny aplikace a soubory co mam?

 16. Přesně, jak psal Tonda.
  Pokud chci něco nainstalovat, nebo cokoliv otevřít, tak se mi otevře okno s popisem: k otevření souboru typu “.exe“ budete potřebovat novou aplikaci. Ale nabídka aplikaci je prázdná. Jak otevřít tyto soubory?

 17. Pavlíno, pokud máte Windows 10 S, můžete používat v počítači pouze aplikace z Windows Store a prohlížeč Edge. Doporučil bych tedy raději instalaci Windows 10 Proffesional nebo Home.

 18. Mám dotaz… mám tak nějak win 7 „na černo“ a chtěl bych upgrade na win 10… otázka zní… když provedu vše podle vašeho návodu na youtube, bude to fungovat vzhledem k tomu, že jsem neměl legální sedmičky???

 19. Pavlína, Tonda, prihláste sa na konto mictosoft a nie na miestne konto, potom by to malo fungovať normálne. Riešil som to nedávno u zákazníka a náhodou som na to prišiel.

 20. Může mi prosím někdo poradit? Mám notebook asus X55VD win7 a zkoušel jsem přejít na win10 cca před půl rokem.Nešel zvuk že nemůzě najít repro. Tak jsem musel přejít zpět na win7.Nejsou teď nejaké aktualizace nebo snad ovladače ( vylepšená nebo snad opravená verze win10)? Jestli to už půjde. Děkuji za odpověď Mirek

 21. Mirku, velká aktulizace Windows 10 je 2x ročně, takže bych to zkusil, novější verze má vždy nějaká ta vylepšení.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*