Deník správce sítě

Deník správce sítě je legendární příběh ze života ajťáka – administrátora. A kdy jindy byste si jej měli přečíst, než právě na Silvestra :)

Pondělí

9:00 – Příchod do práce – dojídám snídani od McDonalda a dopíjím kafe.

9:40 – Kontroluju záznamník, žádné zprávy nejsou – zapojuju do záznamníku napájecí kabel.

9:41 – Volá člověk z oddělení průmyslového značení, že mu nefunguje VPNka z domova – odpovím mu, ať si zjistí jaký čip má na videokartě. Říká, že neví – seřval jsem ho, jakto, že neví základní údaje o svém PC a zavěsil jsem.

10:13 – Znova volá průmyslové značení, že VPNka prý s videokartou nemá nic společného.. Odpověděl jsem mu, že jsem se taky neptal na videokartu, ale na grafickou kartu. Omluvil se, řekl že to zjistí, a zavěsil.

10:50 – Volá účetnictví, že jim nefunguje Acconto server – zašátrám po listu, kde mám napsané nejčastější odpovědi a vybírám možnost 34 – „Mě to jede bez problémů“

11:18 – Už asi podesáté volá účetnictví, že jim to pořád nejde, vypojím kávovar z UPSky a zapojim přívodní kabel od serveru účetnictví ..

11:20 – Volá účetnictví, že vše je v pořádku..

11:30 – Pauza na jídlo.

15:45 – Návrat z pauzy na jídlo – potkal jsem kolegu z Helpdesku, že prý se včera hrozně opil a změnil všechny administrátorský hesla a teď si nic nepamatuje … 2 hodiny v kuse jsem se mu smál ..

17:30 – jsem v šesté úrovni v Duke Nukemovi 3D – nemůžu dát final bosse tak jdu domů, po cestě odpojuju záznamník od telefonu.

Úterý

9:30 – Příchod do práce, ráno jsem nemohl najít cigára a po půl hodině jsem zjistil, že žádný nemám ..

10:20 – Do kanceláře přišla jedna obchoďačka, že prý potřebuje strčit kabel do díry a nejde jí to … kdyby nebyla blonďatá, tak se jí vysměju, takhle jí vysvětluju co má dělat a přitom jí nestydatě koukám na prsa.

12:10 – Nemůžu jít na oběd, nějaká kráva z marketingu se stěhuje do jiný firmy a potřebuje zazálohovat data z harddisku, připojím ho přes rámeček k PC a využiju harddisk jako pasivní ohřívač na kafe.

13:10 – Rozlilo se mi kafe na harddisk – divně zapištěl a přestaly se točit plotny …

13:11 – Jdu na oběd.

TIP: Pár receptů, které zvládne i chlap, najdete na tomto webu.

16:00 – Po obědě volám na servis HP, aby si přijeli pro vadný harddisk, ze kterého potřebuju vytáhnout data. Říkají, že jestli budou porušené sektory, budem platit hodně peněz .. no co, moje peníze to nejsou …

16:15 – Už mě to tady nebaví, volám šéfovi, že potřebuju koupit Clustry na TCP protokol, aby mohl fungovat catch sektor na ATP ….. říká, že vůbec neví o čem mluvím ( já taky ne ) a ať radši jdu.

Deník správce sítě

Středa

9:00 – Přicházím do kanceláře a jsem v šoku .. uvnitř čeká nový IT specialista na kabeláž, že prý si ho šéf objednal, aby zařídil strukturovanou kabeláž v nové místnosti ..

9:05 – Pověsil jsem mu na krk 20 metrů UTP kabelu, kapsy mu narval RJ-45tkama a do ruky mu vrazil patchovací kleště. Vykopl ho z místnosti, s tím, ať se už nevrací, přece se nebudu dělit o svoje místečko s nějakým čičmundou.

11:10 – Poprvé za tento týden si čtu maily – ty co začínají „potřebuju“ nebo „musíte“ filtruju jako SPAM.

12:04 – Volá nějaká holka z marketingu, podle hlasu jí tipuju tak 20, že prý potřebuje heslo na přístup do osobní složky na serveru. Říkám jí, ať mi řekne svoje jméno, věk a adresu a něco s tím udělám .. jak jsem říkal, je jí 20 a je z Prahy, domluvil jsem se, že teď mám moc práce a že jí heslo večer doručím osobně.

12:25 – Oběd

15:00 – Po příchodu z oběda mi před kanceláří stepovala moje oblíbená kozatá obchoďačka. Věta začala „potřebuju …..“ a pak už jsem přestal vnímat. 20 minut jsem jí koukal na prsa a asi mi tekla slina po bradě. Když se mě zeptala, jestli to pro ní udělám, odpověděl jsem, že určitě, ale že si nejdřív musím dojít na záchod si ulevit.

15:15 – Odcházím ze záchoda a bolí mě pravá ruka ….

16:20 – Pohroma – šéf se stavil u mě v kanceláři, rychle jsem všechno poklidil a otevřel dveře. Přišel s tím, že si lidi stěžujou na IT podporu .. Ukázal jsem mu, jak stahovat filmy přes torrent a je spokojenej, není nad spokojenost ve vedení.

17:00 – Odcházím domů, vypínám server s firewallem, zabírá místo elektrické přípojce a potřebuju nechat přes noc běžet klimatizaci, zítra má být hrozný vedro.

Čtvrtek

10:20 – Příchod do práce.

11:00 – Venku je neuvěřitelný vedro, skoro až takový, že se mi potí i monitor.

12:00 – Beru si jídlo a jdu se zavřít do serverovny, tam je stálých 18 stupňů.

15:30 – Lezu ven ze serverovny, mám na sobě mikinu a kalhoty protože tam byla hrozná zima .. Vyzývavě pozoruju upocený pracovníky co chodí kolem mě, přemýšlím, že začnu prodávat 5 minut v serverově, řekněme tak za 500kč.

16:30 – Díky včerejšímu odpojení firewallu se nám zaviroval server, na záznamníku je asi 300 zpráv – odpojuju záznamník. Emaily už ani nečtu … Říkám šéfovi, že to chce zavolat specialistu.

17:00 – Jdu domu, je mi vedro a prsatá blondýna dneska nebyla v práci, takže mám i špatnou náladu.

Pátek

11:00 – Příchod do práce, nemohl jsem usnout díky tomu, že jsem spal v serverově přes den.

12:00 – Dostal jsem výpověď!!! Specialista zjistil, že byl přes noc odpojen firewall server a že prý za to můžu já. Balím si věci a přitom koukám na inzeráty na jinou práci.

14:30 – Hurá, volali z nějaké firmy, co vyrábí Okna ( pořád mlel něco o Windows ), že hledají správce sítě a že mě vezmou. Balím si hrnek na kafe a jdu pryč.

Čtěte dále

Ajťácké a počítačové vtipy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*